Xioami Mi Note 10 Lite – znamy specyfikację i cenę

Fot: gsmarena.com

Xiaomi planuje wprowadzenie kolejny smartfona. Już jutro ma pojawić się Xiaomi Mi Note 10 Lite. A my już wiemy o nim bardzo wiele. Spora część specyfikacji technicznej jest już jawna.

Jakie podzespoły odnajdziemy w Mi Note 10 Lite?

Znajdziemy tutaj AMOLED-owy wyświetlacz o przekątnej 6.47 cala i rozdzielczości FullHD+. Posiada on takie same zakrzywienie, jak flagowa, wyżej lokowana wersja. W łezce odnajdziemy 32 Mpx kamerkę selfie. Sam telefon napędzany jest przez procesor Snapdragona 730G, a ilość pamięci RAM oraz miejsce na pliki – niestety – wciąż pozostaje owiane tajemnicą. Można jednak założyć, że firma wypuści kilka wersji, które będą się różnić w kwestii miejsca na dane.

Fot za: gsmarena.com

W takim razie co takiego jest w tym modelu odchudzone względem flagowca? Główny aparat zamiast 108 Mpx posiada 64 Mpix matrycę. Ultra szeroki moduł to zaledwie 8 Mpx, zaś o teleobiektywie możemy zapomnieć, gdyż producent postanowił go tutaj nie dodawać. Sama konfiguracja poczwórnych kamer jest zakończona aparatem do makro (5 Mpx) i czujnikiem głębi (2 Mpx).

Xiaomi pokazuje robota czyszczącego z trybem mopowania

Baterię, jaką znajdziemy w Mi Note 10 Lite, to ogniwo o pojemności 5260 mAh i wspiera szybkie, przewodowe ładowanie do maksymalnie 30 W. Bardzo cieszy mnie fakt, że producent nie postanowił usunąć złącza słuchawkowego, więc bez problemu będziemy mogli podłączyć nasz ulubiony zestaw słuchawkowy. Waga samego telefonu to 208 gram, więc jedynie co zmienia dopisek „lite”, to zapewne moduły aparatów, które się w nim znalazły.

Cena i dostępność

Nowy Xiaomi Mi Note 10 Lite zostanie oficjalnie zaprezentowany jutro, a jego prezentacje będzie mogli oglądać na żywo. Jeżeli chodzi o cenę, to jest ona przeliczana z rubli, więc może być ona inna, ale w przybliżeniu powinna oscylować w granicy 320 – 345 USD, czyli 1342 – 1446 złotych. Czy będzie to dobry wybór w tych pieniądzach? O tym zdecydują klienci, jak i recenzenci. Oprócz tego, na jutro zapowiedziana jest też premiera nowych telefonów z serii Redmi Note 9.

Źródło: gsmarena.com, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.