Zamek do drzwi ładowany bezprzewodowo? Już jest

inteligentny zamek do drzwi
Fot: producenta

Zawsze bardzo cieszy mnie, gdy producenci pokazują urządzenia, które wnoszą usprawnienia, które nie tylko ładnie wyglądają na papierze, ale i w realnym życiu. Do tej listy dodaję właśnie zamek do drzwi Alfred ML2, który wyróżnia się jedną, bardzo praktyczną, cechą.

Inteligentny zamek do drzwi ładowany bezprzewodowo?

Ładowanie bezprzewodowe bardzo powoli zyskuje sobie popularność. Owszem, w branży smartfonów – zwłaszcza tych z najwyższej półki – jest to już niemal codzienność, jednak ze świecą szukać innych, ładowanych w ten sposób, sprzętów. Czy tego chcemy czy nie, na obecnym etapie rozwoju również akcesoria smart home, jak choćby inteligentne głośniki, podchodzą do tego modelu ładowania dość sceptycznie, zachowawczo.

smart zamek do drzwi
Fot: ze strony producenta

Na szczęście widać, że coś zaczyna się dziać. Tym czymś jest inteligentny zamek do drzwi, Alfred ML2, który jako pierwszy na świecie wspiera ładowanie bezprzewodowe na duże odległości. Oczywiście, producent zdecydował się ocalić umieszczone wewnątrz akcesorium baterie, jednak dzięki zastosowaniu technologii Wi-Charge, wreszcie będzie można zapomnieć o konieczności wymiany ogniw zasilających sprzęt.

Warto tu odnotować, że Wi-Charge, mimo tego, że mało kto o nim słyszał, nie jest nowością, która została pokazana światu niedawno. Technologia debiutowała już na przełomie 2018 i 2019 roku, więc można stwierdzić, że jest to dość dobrze poznany model ładowania urządzeń bezprzewodowych. Wydaje się, że dopiero teraz, powoli, Wi-Charge zaczyna cieszyć się na rynku coraz większą rozpoznawalnością. Pozostaje mieć nadzieję, że ilość kompatybilnych urządzeń będzie szybko rosła.

Lockly Vision to kompletny inteligentny zamek

No i wreszcie, pora na informacje o cenie. Cóż, jest takie porzekadło, że za cenę tych najbardziej innowacyjnych sprzętów zawsze trzeba zapłacić „podatek od nowości”. Uważam, że cena zamka Alfred ML2 dobitnie potwierdza tę tezę. Za akcesorium, które wyróżnia się tylko i wyłącznie wsparciem dla ładowania bezprzewodowego trzeba zapłacić aż 699 dolarów, co w przeliczeniu daje nam imponującą kwotę zbliżoną do 2800 złotych.

Cóż… nie będę zdziwiony, jeśli zdecydowana większość użytkowników wybierze zwykły inteligentny zamek na baterie. Dlaczego? Bo ciekawe konstrukcje można kupić już za 500-600 złotych, co stanowi niemal 1/6 kwoty, na jaką producent wycenił Alfreda ML2. A nie od dziś wiadomo, że kwota zakupu wciąż odgrywa bardzo duże znaczenie.

źródło: smart home news, opracowanie własne