Lockly Vision to kompletny inteligentny zamek

Lockly Vision
Lockly Vision, Fot. digitaltrends.com

Rynek smart zamków do drzwi zdaje się mocno rozwijać w ostatnim czasie, a świetnym tego przykładem jest Lockly Vision. To produkt, który wydaje się być kompletny.

W naszej ostatniej ankiecie na temat przyszłości smart home, bezpieczeństwo wylądowało dopiero na piątym miejscu, ale patrząc na rynek, producenci zdają się mieć nieco inne zdanie. Dla nich ta kwestia wydaje się jedną z ważniejszych, o czym świadczy chociażby wysyp inteligentnych zamków, jak np. Netatmo, BenjiLock czy Wyze Lock.

Kolejną, bardzo ciekawą nowością jest zamek Lockly Vision, którego dużą zaletą jest wbudowana kamera HD. Dzięki niej oraz aplikacji na smartfonie, użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym podglądać co się dzieje przed ich drzwiami. Samo nagranie można zapisać lokalnie lub w chmurze, a gdybyście chcieli skomunikować się z osobą przed Waszym domem, również istnieje taka możliwość. Możecie rozmawiać używając aplikacji, nawet nie będąc w domu. Zamek ma wbudowany mikrofon, więc działa to w dwie strony.

Otworzyć zamek można na 5 różnych sposobów, więc każdy będzie mógł dopasować go do siebie. Najbardziej nowoczesne rozwiązania to wbudowany czytnik linii papilarnych (mogący przechowywać aż 99 różnych odcisków) lub użycie asystenta głosowego (Asystent Google, Amazon Alexa czy też Apple Siri) po sparowaniu z odpowiednim urządzeniem. Gdyby pojawił się problem z internetem, jest opcja wykorzystania kodów offline. Ponadto można użyć cyfrowych kodów dostępu lub po prostu użyć aplikacji do otwarcia drzwi. Wszystkie kody mogą być jednorazowe lub mogą działać tylko w określonych godzinach.

Elektroniczny zamek do drzwi – co warto wiedzieć?

Muszę przyznać, że Lockly Vision zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Zamek ten oferuje szereg opcji zabezpieczenia swojego domu oraz dodaje kamerę z podglądem na żywo co jeszcze wzmacnia bezpieczeństwo. No i co istotne, bez ruszania się z kanapy można podejrzeć czy właśnie zapukał jakiś znajomy czy to kolejny akwizytor lub inna niechciana osoba. To zdecydowanie jeden z ciekawszych produktów tego typu na tegorocznych targach CES.

Jak informuje producent, instalacja tego zabezpieczenia jest bardzo prosta i nie powinna zająć więcej niż 15 minut. Jego cena to 399 dolarów, czyli jakieś 1520 złotych. Zamek dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych, srebrnym oraz czarnym.

Źródło: digitaltrends.com