Arlo Pro 3 Floodlight to kamera niewymagająca kabli

Arlo Pro 3 Floodlight Camera
Arlo Pro 3 Floodlight Camera

Bezpieczeństwo jest ważną kwestią na targach CES 2020 i wie o tym również firma Arlo, która zaprezentowała nową kamerę – Arlo Pro 3 Floodlight Camera.

Kamera ta jest w wielu aspektach bardzo zbliżona do modelu Arlo 3, ale jej główną różnicą jest bardzo jasny reflektor składający się z diod LED. Na zasilaniu bateryjnym jego moc to 2000 lumenów, a jeśli zdecydujecie się podłączyć go do prądu, jasność maksymalna wyniesie 3000 lumenów.

Sprzęt ten został również wyposażony w czujnik światła, dzięki czemu może uruchamiać się automatycznie gdy tylko na zewnątrz zrobi się ciemno. Co istotne, możecie wcześniej ustalić czy kamera ma uruchamiać światło jedynie w nocy, czy gdy tylko zacznie się ściemniać. Ponadto są trzy tryby świecenia, które również możecie ustawiać: ciągłe, migające lub pulsacyjne. Oczywiście może ona reagować również na ruch.

Panasonic HomeHawk, to lampka z…kamerą

Arlo Pro 3 Floodlight Camera może nagrywać filmy o rozdzielczości 2K, a jej kąt widzenia to 160 stopni. Ponadto została wyposażona w funkcję HDR, wbudowaną syrenę, kolorowy tryb nocny oraz dwustronne audio. Z racji, że to kamera zewnętrzna, jest ona również wodoodporna. Tak jak wspomniałem wcześniej, model ten może pracować na baterii (nawet 6 miesięcy), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podpiąć go kablem.

Kamera będzie dostępna w sprzedaży już wiosną tego roku, a jej cena to 249,99 dolarów, czyli jakieś 950 złotych. Przy zakupie dostaje się również 3 miesięczny dostęp do usługi Arlo Smart. Pozwala ona przechowywać nagrania w chmurze przez 30 dni oraz wysyła specjalne powiadomienia, gdy kamera wykryje zwierzęta, pojazdy, paczki czy ludzi. Po promocyjnym okresie, usługa ta kosztuje 2,99 dolarów miesięcznie.

Wydaję się to być bardzo ciekawy produkt, głównie ze względu na łatwość montażu (brak wymaganych kabli, co nie jest standardem na rynku) oraz reflektor. Dzięki niemu jakość nagrania nocą powinna być bardzo dobra, a i z oświetleniem wejścia raczej sobie poradzi. To nie tylko moje zdanie, gdyż Arlo Pro 3 Floodlight Camera dostała nagrodę innowacyjności na targach CES 2020.

Źródło: arlo.com, theverge.com via homecrux.com