niedz.. lip 21st, 2024

Zobacz, jak ewoluowały telewizory Samsunga

tani telewizor 55 cali
Samsung UE55RU7472U, fot: producenta

Potraficie sobie wyobrazić życie bez telewizora? Dla niektórych ( zapewne częściej osób starszych) osób jest to główne źródło dostarczania informacji o świecie. Jeśli nie macie w domu „starego” urządzenia kineskopowego, to Samsung daje możliwość prześledzenia sobie ewolucji tych urządzeń.

14 lat minęło jak jeden dzień…

Niewątpliwie Samsunga można nazwać prekursorem wprowadzania zmian w wyglądzie telewizorów, gdyż jako pierwszy w 2006 roku przedstawił model, którego konstrukcja przypominała kieliszek do wina. Była to bardzo duża zmiana, która pozwoliła na szersze działanie w kategorii designu, otwierając przed producentem z Korei Południowej wiele zupełnie nowych możliwości.

Samsung dążył do tego, by nowe modele – oprócz nowoczesnego wyglądu – cechowały się także jakością obrazu. Na taką potrzebę powstał właśnie pierwszy na świecie telewizor z podświetlaniem krawędziowym na podstawie technologii LED. Oferował on, jak na tamte czasy, bardzo wysoki kontrast obrazu oraz bogatą paletę barw.

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Jednak nie był to koniec rewolucji. W dokładnie 2011 roku na najnowszych modelach znalazł się Smart HUB, czy inteligentne rozwiązanie od Samsunga. Umożliwiło to dostęp do treści, które znajdowały się w internecie. Nie były to tylko filmy, ale także portale społecznościowe takie jak Facebook, czy Twitter. Wtedy słowo telewizor zaczęło znaczyć o wiele więcej, niż do tej pory.

Czas na kolejną ewolucję, czyli zakrzywiony obraz. Powstał on po to, by spotęgować wrażenia, jakie płynęły z dotychczasowego oglądania programów.

Dalsza część trwa aż do dziś, gdzie producenci pozbywają się jakichkolwiek ramek w urządzeniu. Urządzenia stają się wtedy jednością oraz posiadają jeszcze większy ekran. Oczywiście nie zapomniano o rozwoju kinomatografii, dlatego nowoczesne modele oferowały lepszą jakość obrazu czy dźwięku, jak na przykład 4K. Na chwilę obecną Samsung wydał już telewizor pracujący w rozdzielczości 8K. W dodatku nowe modele, tak jak monitory, posiadają możliwość ustawienia ich w pionie, co z pewnością przyda się w niecodziennych rozwiązaniach.

Jak widać, droga Samsunga była naprawdę długa, ale zmiany, jakich dokonał producent, wyszły urządzeniom zdecydowanie in plus. Zatem czy te 14 lat było zmarnowane? Zdecydowanie nie 😉.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.

Powiązane

Comments are closed.