Boże Narodzenie 2019: kilka pomysłów na spędzenie świąt

Fot: Pixabay

Czas pozostały do Bożego Narodzenia można już niemal odliczać w godzinach. Warto mieć na uwadze, że wielkim atutem, który może nam pomóc dobrze zaplanować ten czas, może być inteligenty dom. Jak spędzić święta Bożego Narodzenia? Zobaczcie, jaką propozycję przygotowaliśmy.

Zacznijmy niekonwencjonalnie…

Od kilku dobrych lat coraz to bardziej na znaczeniu zyskuje trend, by spędzać święta poza domem. Jeśli poszukujecie fajnego kierunku, gdzie moglibyście udać się z ważnymi dla Was osobami i wygrzać się trochę w słońcu, spójrzcie tutaj. Czasem to właśnie ucieczka od tego całego rozgardiaszu i pompowanej w telewizji, świątecznej atmosfery może okazać się być dla Was o wiele ciekawszym wyborem. Uciekniecie też wtedy od smogu, a problemy takie, jak wybór czujnika jakości powietrza przez jakiś czas przestaną Wam towarzyszyć.

Na Waszym miejscu pochyliłbym się też nad wyborem jakiegoś nieodkrytego, jeszcze nie nastawionego na komercję, kierunku w Polsce. Zamiast decydować się na szukanie ostatnich wolnych pokoi w obleganym kurorcie, warto poszukać jakichś nieodkrytych perełekby cieszyć się ciszą i spokojem. To, jak spędzicie wolny czas będzie zależeć już tylko od Was. Możecie nawet spędzić te kilka dni przed telewizorem, tworząc własny ranking najlepszych świątecznych filmów. Chyba nawet ci z Was, którzy podchodzą do Bożego Narodzenia sceptycznie, mają jakiś swój ulubiony film, do którego lubią wracać.

Odpoczynek przede wszystkim

Wróćmy do inteligentnego domu. Nowoczesne akcesoria mogą skutecznie pomóc nam nie tylko w zarządzaniu na przykład temperaturą czy jasnością światła w pokoju, ale i w odbudowaniu naszego stanu zdrowia. Osoby pracujące – ze mną na czele – chcą przede wszystkim odespać, wreszcie naładować akumulatory. Jasne, pieczenie ciasteczek z żoną czy błogie lenistwo to też kusząca wizja, jednak na pierwszym miejscu zawsze postawię zdrowy, regenerujący sen. Ile taki sen powinien trwać? Zobaczcie sami.

Sporą robotę może wykonać też dla Was inteligenty materac. Tego typu akcesoria pojawiają się na rynku coraz częściej. Co ważne, ich ceny powoli, ale systematycznie, spadają. Oznacza to, że już za jakiś czas tego typu akcesorium będzie w zasięgu zdecydowanej większości społeczeństwa. Warto też mieć na uwadze, że osoby nieco bardziej wymagające mogą już teraz zastanawiać się nad zakupem inteligentnego łóżka od Xiaomi.

To nie wszystko, ale…

Jak pisałem Wam wcześniej, czasem najlepszym pomysłem na święta jest regeneracja, błogie lenistwo. Oczywiście, dla każdego oznacza ono co innego, jednak wydaje mi się, że w obliczu coraz to większych wymagań, jakie stawia przed nami codzienność, czasem po prostu warto zwolnić i choćby przez te kilka dni, cieszyć się chwilą. Jeśli macie w domu zwierzaka, to pamiętajcie, że rynek smart home już teraz stwarza wiele możliwości ku temu, by uprzyjemnić czas naszemu zwierzakowi.

Pieskie życie nabrało właśnie nowego, lepszego znaczenia

Mogę też serdecznie zachęcić estetów do tego, by w wolnym czasie przejrzeć nasz serwis uważnie i zapoznać się z nowościami z rynku smart home i AGD. Inteligentne oświetlenie rozwinęło się w ostatnim czasie tak pięknie, że można już wybierać nie tylko smart-żarówki, ale też dedykowane systemy, jak choćby Yeelight Candela Atmosphere Lamp. To urządzenie o dość długiej nazwie potrafi zaskakująco wiele. Oczywiście, jest to tylko jedna z wielu opcji, jakie opisujemy dla Was każdego dnia.

Tak czy inaczej, życzymy Wam tego, abyście te kilka wyjątkowych dni spędzili po swojemu: tak jak lubicie. Bez względu na to, czy oznacza to szukanie nowości z branży smart home, spędzanie czasu z rodziną czy włączenie wolnych obrotów i słodkie lenistwo na wiele różnych sposobów 🙂