Debiutuje nowe inteligentne gniazdko od TP-Link

inteligentne gniazdko cena
TP-Link Tapo P100 fot. TP-Link

Inteligentne rozwiązania stają się coraz bardziej ułatwić nam życie. Wiele firm prezentuje rozwiązania, które mają na celu zwiększenie naszego komfortu. Dziś – za sprawą TP-Link – prezentujemy Wam nowy model inteligentnego gniazdka. Oto Tapo P100.

Inteligentne gniazdko TP-Link

inteligentne gniazdko TP-Link
Fot: producenta

W portfolio producenta znajdziemy kilka rozwiązań, które pomogą nam przy tworzeniu ekosystemu Smart Home. Pomimo tego, że znajdziemy tam już dwa modele inteligentnych gniazdek, TP-Link postanowił rozbudować swoje portfolio o kolejne rozwiązanie. Nowy Tapo P100 to moduł, który najprościej charakteryzuje określenie „prostokątnej kostki”. Jest ona stosunkowo mała, dlatego nie będzie zabierała dużo miejsca, rzucając się w oczy. To na plus.

Na jego froncie znajdziemy małą diodę informującą nas o stanie pracy wtyczki, a przycisk do jej sterowania znalazł swoje miejsce po lewej stronie obudowy. Wtyczka wspiera sterowanie za pomocą naszego smartfona i asystenta głosowego. Do tego procesu posłuży nam aplikacja dostarczona przez producenta. To dzięki niej będziemy mogli uzyskać zdalny dostęp do urządzenia czy nawet mieć możliwość skonfigurowania wielu scenariuszy zasilania.

Oprócz aplikacji będziemy mogli skorzystać z Alexy czy Asystenta Google.  To właśnie dzięki kompatybilności z tymi usługami będzie można zarządzać akcesorium tylko z wykorzystaniem naszego głosu. Świetna sprawa, jeżeli mamy zajęte ręce i nie możemy w danej chwili skorzystać z telefonu.

Jak działa inteligentne gniazdko?

Z pewnością zapytacie, do czego można go użyć. Cóż, jak nie patrzeć, zastosowań jest naprawdę dużo. Oto jeden ze scenariuszy, które mogą się zdarzyć. Wstajemy rano i potrzebujemy wyprasować naszą koszulę, ponieważ śpieszy nam się do pracy. Rzucamy wszystko, jemy szybkie jedzenie i jedziemy. Podczas trasy przypomniało nam się, że zostawiliśmy włączone żelazko, ale, ale… przecież mamy inteligentny dom, więc korzystamy z jego udogodnień i odcinamy prąd do żelazka. I voilla, w ten prosty sposób ratujemy nasz dom 😉

Inteligentny dom Xiaomi – co warto wiedzieć?

Przejdźmy do najważniejszego pytania. Ile taka przyjemność kosztuje. Cóż, TP-Link Tapo P100 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi około 60 zł. Producent zapewnia nam 24-miesięczną gwarancję, więc w razie jakikolwiek problemów możemy z niej skorzystać. W mojej opinii, jest to całkiem dobra oferta. Może i TP-Link nie gimnastykował się, jak tylko mógł, byle zejść z ceny tak mocno jak tylko się da, ale firma na pewno nie przeszarżowała z wyceną. A to już całkiem sporo.

Źródło: TP-Link opr. własne