Tani, bezprzewodowy odkurzacz? Mamy pewien pomysł

Tessa Sweeper 5000 fot. producenta
Tessa Sweeper 5000 fot. producenta

Każdy z nas miał kiedyś do czynienia ze zwykłym, tradycyjnym odkurzaczem. Kiedyś nikt nie myślał, że jakby nie patrzeć tak rzadko używane urządzenie, jakim jest odkurzacz, doczeka się sporego „odświeżenia”. Na szczęście zmiany, jakie zaszły w branży AGD wpłynęły również i na ten typ urządzeń. Na rynku upowszechniły się odkurzacze bezprzewodowe, a za sprawą takich firm, jak Teesa, nie kosztują one zbyt dużo.

Tani odkurzacz bezprzewodowy

Tessa Sweeper 5000 fot. producenta
Tessa Sweeper 5000 fot. producenta

Plączący się kabel był standardem, z którym należało się pogodzić. Często również brakowało nam zasięgu pracy, a mocniejsze pociągnięcie za odkurzacz mogło skutkować wyrwaniem wtyczki z kontaktu. Na szczęście, wcale nie musi tak być. Tessa Sweeper 5000, to bezprzewodowe urządzenie, które wykorzystuje zasilanie bateryjne. Dzięki dołączonej stacji dokującej, gdy odkurzacz znajduje się w trybie uśpienia, samodzielnie, bez ingerencji użytkownika, regeneruje akumulatory.

Oprócz braku kabli, Sweeper 5000 pozwala na dotarcie w bardziej kłopotliwe miejsca.  Dzięki takiej, a nie innej budowie, urządzenie posiada zmienny kąt nachylenia uchwytu, co ułatwia manewrowanie szczotką na przykład w okolicach mebli.

TEESA Sweeper 5000 – wydajność

Tessa Sweeper 5000 fot. producenta
Tessa Sweeper 5000 fot. producenta

Sprzęt jet wyposażony w dwa poziomy ssania. W zależności od tego, jakiego typu powierzchnię chcemy czyścić, możemy dobrać, czy ma być to słabsze, czy może mocniejsze zasysanie brudu. Przydaje się to wtedy, gdy mamy bardziej zanieczyszczony dywan, lub chcemy po prostu odkurzyć podłogę, gdzie nie musimy korzystać z pełnego rezerwuaru mocy przewidzianego przez producenta.

Niebywale przydane staje się również podświetlenie, by dokładnie móc zobaczyć, co kryje się w ciemniejszych zakamarkach naszego mieszkania. I…co jeszcze można sprzątnąć 😉

Prócz normalnego trybu pracy, Sweeper 5000 pozwala nam na zmianę w odkurzacz ręczny. Od teraz rozsypane przyprawy, ziemia czy inne okruchy można sprzątnąć szybciej, niż moglibyśmy sobie o tym pomyśleć. Świetne rozwiązanie, jeżeli posiadacie na przykład zwierzęta domowe, które czasem mają swój gorszy dzień i postanowią powalczyć z poduszką czy zrzucić kwiatki z parapetu😉

Samsung zmieni oblicze robotów, jakie znamy?

Cena i dostępność

Teesa Sweeper 5000 jest już dostępna w sprzedaży. Sprzęt kosztuje niespełna 500 złotych. Wydaje mi się, że jest to wycena całkiem atrakcyjna, zwłaszcza jeśli odniesiemy ją do możliwości, jakie ten sprzęt oferuje. W mojej subiektywnej opinii, jest to kolejny produkt tej firmy, który pokazuje, że Teesa mierzy wysoko. Kto wie, może za parę lat stanie się ona typową marką premium? Jeśli producent utrzyma obecny trend, nie byłbym zdziwiony takim stanem rzeczy.

Krótka specyfikacja techniczna

Moc: 150 W
Poziom dźwięku: 82 dB
Pojemność pojemnika na kurz: 0,5 l
Rodzaj akumulatora: Li-Ion
Czas ładowania akumulatora: 5 h
Maksymalny czas pracy:
Poziom 1 (niska moc): 50 min
Poziom 2 (wysoka moc): 25 min
Waga: 3,4 kg
Wymiary (SxWxG): 26,8 x 110 x 15,4 cm

Źródło: Teesa opr. własne