monitor snu dla dzieci mella
Fot: producenta

Rodzice będą zachwyceni. Oto „trener snu” dla dzieci

Rodzice, których pociechy mają zaledwie kilka miesięcy (a czasem nawet i kilka lat) bardzo często narzekają na to, że się nie wysypiają. Wiele wskazuje na to, że ktoś wreszcie pochylił się nad tym problemem i stworzył naprawdę interesujące urządzenie.

Trener snu dla małych dzieci

Urządzenie o miło brzmiącej nazwie LittleHippo Mella to projekt, o którym głośno było już jakiś czas temu. Został on sfinansowany przez internautów, został opatentowany i niedawno trafił do sprzedaży m.in. na Amazonie. Akcesorium powinni docenić rodzice, którzy nie mogą zapanować nad tym, aby dziecko chodziło spać o choćby w miarę regularnych porach, efektem czego często w nocy płacze, wstaje czy angażuje uwagę opiekunów.

Oto mata, która potrafi monitorować jakość snu

Mella wykorzystuje kolory, by uczyć już małe dzieci, kiedy pora wstać, a kiedy trzeba udać się na drzemkę. Jeśli maluch obudził się wcześniej, urządzenie zmieni kolor, by zasygnalizować dziecku, że jeszcze nie pora na pobudkę. Akcesorium oferuje też tryb alarmu oraz uspokajające dźwięki, które mają pomóc w zaśnięciu. Gadżet wykonano z tworzyw bezpiecznych dla dzieci, a producenci zadbali też o odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, w tym: FCC, CE, RoHS, CA65 oraz CPSIA. Te skróty niemal nikomu z nas nic nie powiedzą, ale podobno świadczą o tym, że urządzenie spokojnie można postawić w pokoju z małym dzieckiem 😉

Sprawdziłem opinie o tym wynalazku i wynika z nich raczej jednoznacznie, że wielu rodziców potwierdza skuteczność działania LittleHippo Mella. Podobno nauka poprzez skojarzenia kolorami jest dla małych dzieci bardzo naturalna, dlatego efekty są tak dobre. Mimo wszystko, chętnie zapoznałbym się też z opiniami specjalistów ze szczególnym naciskiem na grono lekarzy i psychologów dziecięcych co do tego, czy takie „programowanie godzin aktywności dziecka” nie będzie niosło żadnych negatywnych reperkusji.

Oczywiście świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że zwłaszcza młodzi rodzice, których życie wywróciło się właśnie do góry nogami mogą zapomnieć o tym aspekcie, jednak szczerze mówiąc, przed zakupem rekomendowałbym taki krok. Jeśli okaże się, że wszystko z tym urządzeniem w porządku, to możecie kupić je na stronie producenta. Cena nie powinna przekraczać 50 dolarów, czyli jakichś 200-210 złotych.

źródło: strona producenta, opracowanie własne

More Stories
Jaki tani odkurzacz automatyczny kupić? (TOP5)