samsung
Fot: Pixabay

Samsung przebuduje swój segment low-end?

Samsung jest jedną z tych firm, która do znaczących zmian w kategoriach produktowych podchodzi dość sceptycznie. Mówiąc wprost – nie zdarza się to zbyt często. Wiele jednak wskazuje na to, że już w bliskiej przyszłości ten stan rzeczy może ulec zmianie. Czy firma planuje nowe otwarcie dla serii M?

Samsung Galaxy M01?!

Za tą informacją stoi sprawdzony w branży serwis – SamMobile – który raczej nie myli się zbyt często. Mimo wszystko, dopóki producent nie potwierdzi nowej serii produktów oficjalnie, polecam zachować pewien dystans do tej informacji. Tak czy inaczej, pewne przesłanki wskazują na to, że odświeżona linia Galaxy M jest już w przygotowaniu, a niebawem powinna zostać oficjalnie zaprezentowana światu. No, może nie całemu światu. Już wyjaśniam o co chodzi.

Takie zdjęcia robi Samsung Galaxy Z Flip

W swoich założeniach seria M ma być bardzo budżetowa. Zresztą, zaraz zapoznacie się z prawdopodobną specyfikacją techniczną Samsunga Galaxy M01 i zrozumiecie, o co mi chodzi. Warto jednak podkreślić, że serwis źródłowy sugeruje, że domyślnymi rynkami zbytu dla Emki będą takie państwa, jak Indie, Nepal, Sri-Lanka czy Rosja. W chwili obecnej nie wiadomo, czy urządzenie będzie oficjalnie dystrybuowane na terenie Unii Europejskiej, wliczając w to także i Polskę.

Samsung Galaxy M01 – specyfikacja

samsung galaxy m01
Fot za: SamMobile

Spekuluje się, jakoby Galaxy M01 miał zaoferować 32 GB na dane użytkownika, zapewne wraz z opcją rozbudowy przez slot microSD. Telefon będzie napędzany przez procesor od Qualcomma. Podejrzewam, że dla wielu osób będzie to spory atut. Niestety, ale w chwili obecnej nie wiemy, na jaki dokładnie procesor zdecydowali się Koreańczycy. Wiemy natomiast, że telefon będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i czerwonej.

Oznaczenie kodowe, to SM-M015G. Cieszy mnie to, że prawdopodobny scenariusz zakłada zaimplementowanie w telefon „aż” 3 GB pamięci RAM. W erze, gdy budżetowce wciąż często ukazują się z dwoma gigabajtami pamięci RAM, jest to jak najbardziej pozytywna sprawa. Nie wiemy nic pewnego o przekątnej wyświetlacza ani o aparacie głównym. Pojawiają się głosy, wedle których ekran ma mieć przekątną zbliżoną do 6,4 cala, jednak to raczej domniemania, nie pewne dane.

Samsung Galaxy Z Flip to najlepszy składak na rynku

Warto w tym miejscu nadmienić, że producent już jakiś czas temu „kombinował” z takimi produktami, jak Galaxy M20 czy M30. Podejrzewam, że część z Was może gdzieś usłyszała o tych urządzeniach. Zasadnym jest pytanie o to, czy M01 to informacja o tym, że firma wymyśla swoją półkę niższą od nowa czy ta nazwa nie niesie za sobą żadnego konkretnego przesłania. Z odpowiedziami na te pytania musimy jednak się wstrzymać. Przynajmniej na jakiś czas.

źródło: SamMobile, opracowanie własne

More Stories
Media-Tech e-nigma mt51072 fot. własne
Czytnik biometryczny E-NIGMA MT5107 – recenzja