Świetne wieści dla posiadaczy Note 9 i S9!

samsung galaxy note 9
Fot: producenta

Pamiętacie historię związaną z rzekomym brakiem aktualizacji do One UI 2.1 dla użytkowników ex-flagowców Samsunga z 2018 roku? Wiele wskazuje na to, że sprawa została naprostowana i wszystko znajduje się już na właściwych torach. No, niemal wszystko.

Aktualizacja do One UI 2.1 jednak trafi na Note’a 9 i rodzinę S9?

Historia z rzekomym brakiem aktualizacji dla nowej wersji nakładki zatoczyła dość szerokie kręgi. Jako posiadacz Note’a 9 uważnie śledziłem kolejne nowości, o których zresztą pisaliśmy Wam na łamach Cododomu.pl. Ostatnia informacja miała taki wydźwięk, że moderatorzy Samsunga sprawdzają, czy te telefony poradzą sobie z aktualizacją od strony technicznej. Nikt niczego nie obiecywał, ale pojawiła się nadzieja.

Dziś już wiemy, że ta nadzieja przekuła się w coś więcej. Moderatorzy na forum społeczności Samsunga ujawnili, że soft jest już w fazie rozwojowej. Najprawdopodobniej oznacza to, że firma jednak zdecyduje się zaktualizować wymienione wyżej smartfony. Uważam, że to krok w dobrą stronę. Ostatecznie, zarówno rodzina S9 jak i dziewiąty Notatnik mają spore rezerwy mocy i byłoby po prostu śmiesznie, gdyby Exynos 9810 z 6 GB RAM do pomocy nie poradził sobie z tym softem.

Samsung Galaxy Note 20 z nowym designem? Sugeruje to kolejna plotka

To jak najbardziej dobre wiadomości na weekend, jednak trzeba tutaj zastanowić się nad jedną kwestią. Jeśli ex-flagowce sprzed dwóch lat gdzieś odstają od nowszych konstrukcji, to bez chwili zawahania wskazałbym na aparaty. Jakoś nie jestem w stanie uwierzyć w to, że dostaniemy wszystkie te same funkcje, które otrzymali posiadacze Galaxy S20 oraz S10 i Note 10. A w tryb Pro dla wideo to nie wierzę niemal wcale.

Samsung Galaxy S20: te funkcje trafią na S10 i Note 10

Obawiam się, że aktualizacja faktycznie może się pojawić, jednak będzie ona nieco okrojona względem tego, co dostały nowsze smartfony z logo Galaxy. Można to przyrównać do „przystawki” w grach. O ile nowsze flagowce otrzymały wszystko na bogato, wraz z pokaźną ilością pakietów DLC, tak nie będę zdziwiony, jeśli S9 i Note 9 będą musiały zadowolić się podstawową funkcjonalnością, może wzbogaconą jakimiś paroma funkcjami na otarcie łez. Obym się mylił. O nowościach będziemy Was informować na bieżąco.

źródło: Sammobile, opracowanie własne