Jak wyczyścić kabinę prysznicową – krótki poradnik dla mężczyzn

Fot: Pixabay

Czyszczenie prysznica to zajęcie spędza sen z powiek wielu osobom. Jeśli – tak samo jak ja – wciąż macie wrażenie, że mimo usilnych prób, efekty są niewystarczające, to zapraszam Was do niniejszego poradnika. Okazuje się, że przywrócenie prysznicowi dawnego blasku, wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową – poradnik praktyczny

Wprawdzie w czasie świąt chodzi raczej o bliskość, atmosferę i chwilę refleksji nad naszym życiem, to jednak w wielu domach wciąż przewija się temat porządków. Nie ukrywam, że u mnie również pojawiło się rytualne sprawdzanie zakurzenia mebli, nadprogramowe odkurzanie i kilka innych zajęć, które nie należą do ulubionych sposobów spędzania mojego wolnego czasu, bez względu na to, czy mówimy o świętach Bożego Narodzenia czy o dowolnym innym dniu w roku.

W tym roku, poza zestawem standardowych zadań, pojawiło się nowe, dość niespodziewane wyzwanie – wyczyszczenie głowicy prysznica. Jeśli komuś wydawałoby się, że jest to prosta sprawa, to życzę powodzenia.

Zadanie kosztowało mnie wiele czasu, a standardowe sposoby wciąż nie dawały zadowalających rezultatów. Gdy byłem już bliski rezygnacji, trafiłem na bardzo ciekawy poradnik, który – w połączeniu z moimi doświadczeniami – zainspirował mnie do powstania tego wpisu.

Czym umyć kabinę prysznicową

W trakcie pracy skorzystałem z następujących sprzętów:

  • woreczek strunowy,
  • lniany sznurek (choć równie dobrze może to być gumka do włosów),
  • ocet spożywczy,
  • rękawiczki ochronne na dłonie,
  • bawełniana ściereczka.

Czujnik jakości powietrza: jak działa i czy warto go mieć?

Zgodnie z zasadami, jakie obowiązują w poradnikach, już teraz informuję Was, że wszystkie działania podejmujecie na własne ryzyko.

U mnie sprawdziły się one świetnie, jednak nie mogę zapewnić, że zadziałają także i u Was. Pamiętajcie też o odzieży ochronnej na dłonie i podstawowych zasadach, jak choćby unikanie kontaktu środka ze skórą czy oczami.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową: krok po kroku

Na początku spłukałem głowicę prysznica pod ciepłą wodą. Pozwoliło mi to pozbyć się części z zabrudzeń, jednak – z oczywistych względów – efekt końcowy nie był satysfakcjonujący.

Przygotujcie worek strunowy, a następnie – zachowując środki ostrożności – napełnijcie go mniej więcej do połowy mieszanką wody i octu.

Kolejnym krokiem jest założenie tak wypełnionego woreczka na głowicę prysznica, którą dla bezpieczeństwa przywiązałem jeszcze lnianym sznurkiem, choć równie dobrze możecie tu użyć także i zwykłej gumki do włosów.

czym umyć kabinę prysznicową
Fot: Pixabay

Teraz ta najlepsza część. Ustawcie sobie alarm w telefonie, by ten zadzwonił za godzinę 🙂 Ja przeznaczyłem ten czas na krzątanie się po domu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby w tym czasie przeczytać jakiś ciekawy artykuł na Cododomu.pl, ot, choćby ten, gdzie zastanawiamy się, jaką deskę do prasowania kupić. Jeśli trafiło na mężczyznę (pozdrawiam 🙂 ) to może zainteresuje Cię test maszynki do golenia TEESA lub routera MESH od TP-Linka.

Po godzinie możecie zdjąć strunowca z płynem, który następnie wylewamy. Teraz przyda Wam się ściereczka. Przepłuczcie urządzenie bieżącą wodą, a następnie wytrzyjcie głowicę prysznica. 

U mnie takie szybkie czyszczenie dało naprawdę dobre rezultaty. Nie dość, że pozbyłem się wreszcie kamienia, a strumień wody znów stał się o wiele silniejszy, to prysznic jest teraz nieco mniej podatny na palcowanie się.

Od wpisania w wyszukiwarkę frazy jak wyczyścić prysznic minęło już u mnie trochę czasu. Szacuję, że jakiś tydzień. Muszę zauważyć, że po tym czasie głowica wciąż prezentuje się dobrze. 

Naprawdę, jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak szybko można pozbyć się problemów, z którymi wcześniej walczyłem bez widocznej poprawy przez dłuższy czas. Coś mi podpowiada, że ten prosty sposób będzie mi towarzyszył przez dłuższy czas. 

A jako, że nawet ja – facet – poradziłem sobie z tym zadaniem całkiem dobrze, to wydaje mi się, że inni mężczyźni również będą mogli w ten prosty sposób błysnąć przed swoimi partnerkami. Oczywiście, przy zachowaniu należytej ostrożności 🙂

część porad znalazłem tutajopracowanie: własne