Nowe lodówki LG InstaView to przyszłość rynku AGD

LG InstaView
LG InstaView, fot. producent

Targi CES startują na dniach, ale producenci już teraz zdradzają niektóre nowości. Jedną z nich są nowe lodówki LG z serii InstaView™, których możliwości robią wrażenie.

W większości polskich domów są dwa skupiska całej rodziny: telewizor oraz lodówka. Dziś zajmiemy się tymi drugimi, ponieważ LG zamierza pokazać sprzęty, które mogą skraść serce niejednego domownika.

Koreańska marka zamierzam zaprezentować dwie lodówki  InstaView, z wytwornicą lodu Craft Ice™ oraz technologią ThinQ™ drugiej generacji.

LG Craft Ice
LG Craft Ice, fot. producenta

Pierwsze z rozwiązań będzie hitem każdej imprezy, gdyż dzięki niemu stworzymy idealne kule lodu. Największą różnicą jest to, że dobrze nam znane kostki zostaną zastąpione przez prawdziwe kulki. Nie dość, że topią się one wolniej, to jeszcze wyglądają świetnie. Możecie się nie zgodzić, ale lubię gdy drink dobrze się prezentuje, a to na pewno mu w tym pomoże.

Kolejną z nowości jest druga generacja technologii ThinQ, której opis pozwolę sobie zacytować z informacji prasowej:

Produkty spożywcze wkładane do lodówki lub wyjmowane z niej, będą rejestrowane przez zaawansowany system analizy obrazu ze sztuczną inteligencją, który na bieżąco będzie dostarczał informacje o zawartości lodówki, w tym szuflad na warzywa i owoce, a także komory w drzwiach Door-in-Door®.

Rozwiązanie to sprawi nie tylko, że zawsze będziemy wiedzieć co mamy (a czego nam brakuje), ale lodówka sama nam podpowie co się kończy i co powinniśmy kupić. To nie wszystko, gdyż dostaniemy również spersonalizowane przepisy na podstawie zawartości naszej lodówki. Przy moim całkowitym braku kreatywności w kuchni, wydaje się to być idealne rozwiązanie.

Wspomniałem, że lodówki LG mogą skraść serca wielu domowników, a to dzięki 22-calowemu ekranowi. Nie tylko będziemy w stanie zajrzeć przez niego do środka, ale poprzez łączność Wi-Fi możliwe będzie przeglądanie na nim internetu czy oglądanie filmów. Raczej nikogo nie podejrzewam o przypomnienie sobie trylogii Władcy Pierścieni na tym wyświetlaczu, ale obejrzenie przepisu na YouTube wydaje się całkiem sensowne.

Miłym dodatkiem jest program Proactive Customer Care, który dzięki sztucznej inteligencji ThinQ, będzie diagnozować nasza lodówkę. Zapewni on nie tylko dostęp do indywidualnej pomocy technicznej czy wskazówek, ale ostrzeże użytkownika przed potencjalnymi problemami, np.  nieoczekiwanym wzrostem temperatury.

Nie wiem czy tak będzie wyglądać kuchnia przyszłości, ale LG na pewno zrobiło duży krok w tym kierunku. Warto pamiętać, że to nie jedyne nowości koreańskiej marki, ponieważ pojawią się także piekarniki, domowy ogród oraz urządzenia czyszczące. Widać, że Koreańczycy zbroją się i w tym roku mocno podejdą do rynku smart urządzeń AGD.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne